Aktualności

Aktualności

Dekada Olsztyn dla WSSD w Olsztynie

19 XII 2019

Humorystyczne, pouczające, odkrywcze, takie, do których chce się wracać... - dwa wielkie kartony wspaniałych, starannie wybranych książek podarował dziś pacjentom Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Tomasz Boenke, dyrektor Centrum Handlowego DEKADA.


- Cieszę się, że sprezentowane przez nas książki tak ucieszyły małych i tych większych pacjentów. Jako Centrum Handlowe DEKADA w Olsztynie staramy się uczestniczyć w różnych lokalnych akcjach charytatywnych, uważam, że to jest społecznym obowiązkiem przedsiębiorców. Dlaczego książki? Czytanie przez rodziców książek swoim maluchom szalenie buduje więź między dzieckiem a mamą czy tatą. Książki rozwijają wyobraźnie, uczą myślenia, wspierają rozwój psychiczny dzieci, a przede wszystkim są znakomitą odskocznią od nudy. Wybrałem książki z kanonu literatury dziecięcej, jak Mały Książę, Pinokio, Chłopcy z Placu Broni, baśnie Andersena, ale również podarowaliśmy serię książek napisanych przez idolkę dzieci – Nelę, czy Martynę Wojciechowską.
Niech mali pacjenci czytają, bawią się przy tym i szybko wracają do zdrowia!


Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który opublikowany został na stronie: http://olsztyn.wm.pl/624123,Ksiazki-dla-maluchow.html


Nie przegap także